OZNAM

Vážení a milí spoluobčania,

už tradične, v slávnostnej atmosfére - v kruhu rodiny a priateľov, prežívame prvé hodiny nového roka, na začiatku ktorého vyslovujeme želania – prajeme si lásku, šťastie, zdravie, ktorými chceme prejsť jeho všednými dňami.

Len pred malou chvíľou ukončený rok 2017, ktorý sme prežili v každodenných radostiach i trápeniach, zostane už len v našich spomienkach. Určite sa ho každý z nás, či už v rodinnej, osobnej alebo v pracovnej oblasti, snažil prežiť čo najlepšie. Napriek tomu sa nevyhneme jeho hodnoteniu – čo sa nám v ňom podarilo, čo menej a čo vôbec.

Mnohé v našej obci je potrebné vybudovať, vylepšiť a skrášliť. To si však vyžaduje veľa úsilia, práce, projektov, ale i dobrej vôle, spolupráce, ochoty a tolerancie. Nájsť správnu cestu si vyžaduje umenie presvedčiť sa navzájom o správnosti krokov a prijať správne rozhodnutia. V mnohých prípadoch je ťažké rozlíšiť veci, ktoré je možné meniť a aj zmeniť.

Prajme si spoločne, aby schopnosť pokojného spolunažívania bola každodennou súčasťou života v našej obci. Aby sme popri zápase o hmotný blahobyt nebadane nestrácali to skutočné bohatstvo – priateľstvo, pokoj duše a pocit zmysluplnosti vlastného života. Uvedomme si, že kým sa duchovné záujmy nedostanú na popredné miesto nielen v našom osobnom živote, ale aj v živote našej spoločnosti, ťažko môžeme očakávať, že sa pretvorí naše okolie.

Na prahu nového roka sa chcem poďakovať všetkým, ktorým záleží na rozvoji našej obce a ktorí sa v uplynulom roku akýmkoľvek spôsobom pričinili o jej zveľadenie, o obohatenie jej kultúrneho i duchovného života.

V mene obce, svojich spolupracovníkov, poslancov obecného zastupiteľstva ako aj v mene svojom želám Vám milí spoluobčania, v roku 2018, veľa síl a šťastia v každodennom živote, pevné zdravie a pohodu. Nech Vám robia radosť Vaše deti a vnuci. Nech sa naše deti a mladá generácia a vy všetci môžete dlho tešiť z prítomnosti vašich najbližších. Želám Vám, aby sme sa všetci stali zárukou toho, čo má v našich životoch skutočnú cenu.

Prajem Vám požehnaný, úspešný a láskou naplnený rok 2018.

Ing. Andrej Čopík

starosta obce KOVARCE

Kovarské fašiangy.jpg

19.1.2018 ZBER plastového odpadu a obalov z tetrapakovVytlačiť

bude v piatok - dňa 19. januára 2018.

a obalmi z tetrapakov vyložili vo štvrtok- 18.1.2018,

dnes je: 22.1.2018