Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrno-spoločenské podujatia - fotogaléria

Darovanie krvi 7.11.2015

TERÉNNY ODBERKRVI  V  OBCI     Dňa 7.novembr

TERÉNNY ODBER
KRVI V OBCI

Dňa 7.novembra 2015 sa v našej obci už po druhýkrát v tomto roku uskutočnilo krásne podujatie „Terénny odber krvi“, ktoré zorganizovala Obec Kovarce v spolupráci s Národnou transfúznou službou v Nitre.
Od skorého rána pracovníčky obce, dobrovoľníci a pracovníci NTS pripravovali všetko potrebné pre hladký a príjemný priebeh tohto podujatia. Veľmi nás potešila skutočnosť, že veľa mladých ľudí ochotne hneď zrána prichádzali s úsmevom na tvári, v dobrej nálade, navzájom povzbudení a hlavne s dobrých srdiečkom venovať niečo zo seba aj úplne cudzím ľuďom, ktorí túto vzácnu tekutinu potrebujú. Po odbere mal každý darca pripravenú malú pozornosť v podobe darčeka, pohostenie a maškrtu.
Medzi darcami nechýbali znovu naši známi z marcového odberu, potešili nás naše odvážne dievčatá – prvodarkyne, rodinky s deťmi, vždy silné mamičky, ktoré nahrádzajú aj v tomto úkone svoje polovičky . Samozrejme, že sa našlo aj zopár silných a odvážnych mužov a chlapcov, ktorí sú krásnym príkladom pre ostatných. Ďakujeme našim spoluobčanom, ale aj obyvateľom susedných obcí – Ludanice, Solčany, či Topoľčany. Všetkým veľmi úprimne ĎAKUJEME!

Tejto krásnej akcie sa zúčastnilo vyše tridsať darcov, ktorým patrí náš
obdiv, dvadsiati štyria naplnili vaky vzácnou tekutinou:
STIERANKA Tomáš, KRAJČOVIČ Jozef, ŠKOTTOVÁ Dagmar, KRUMPÁLOVÁ Marcela, Bc.BUJNOVÁ Zdenka, JANÍKOVÁ Michaela, GRÁCOVÁ Katarína, KRISTOVÁ Alexandra, MIKLOVIČ Peter, ZELÍSKOVÁ Marta, BOŠANSKÝ Alexander, Mgr.LUKÁČIKOVÁ Zora, KROŠLÁK Ján ml., CHOTÁR Juraj, MIKULA Pavol, Ing.ŠEBESTOVÁ Lucia, Ing.ŠEBEST Martin, Mgr.KLAČANSKÁ Miroslava, KUNKEL Milan, OPÁT Michal, OPÁT Stanislav, BILIK Ladislav, KOŽUCHOVÁ Nikola, KUBALIAKOVÁ Viera.
Zároveň chceme poďakovať lekárovi a zdravotníckemu personálu z NTS v Nitre za láskavý prístup, pohodu a srdečnosť, ktorou nás obklopovali celé dopoludnie.

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu

 

Ďalšie fotogalérie

Fotogalérie 1-24 z 57

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka