Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrno-spoločenské podujatia - fotogaléria

Deň detí 30.5.2015

MDD v našej obci ...Myšlienka medzinárodného


MDD v našej obci ...

Myšlienka medzinárodného dňa deti vznikla na svetovej konferencii pre blaho deti v Ženeve, vo Švajčiarsku v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaným a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. Po konferencii viacero vlád zaviedlo v svojich krajinách takýto deň s cieľom urobiť deťom radosť a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete. Práve 1.jún je sviatkom detí vo viac ako 21 krajinách na svete.
Dňa 30.mája sa aj v našej obci uskutočnilo športovo – kultúrne podujatie k MDD. Od 14.00 hod. sa na futbalovom ihrisku pohybovali vo veľkom počte deťúrence od tých najmenších až po tie vekovo staršie. Postupne sa zapojili do rôznych športových súťaží: skok vo vreci, vozenie vo fúriku, zručnosť s nosením vody až po chytanie cukríkov po ležiačky. Niektoré deti sa nevedeli odrhnúť od trampolíny, iné zase miestnych poľovníkov nenechali vydýchnuť pri streľbe zo vzduchovky, no a tí odvážnejší si vyskúšali aj zlaňovanie. Pri ukážke kynológov sme aj niektorí dospelí obdivovali výdrž psov zavesených na cvičnom rukáve. Drobizg dostal do varu aj tradičný dážď z požiarnickej prúdnice a jazda na hasičskom aute len umocnila skvelú atmosféru. Do toho všetkého nám všade pobehovali rôzne pomaľované postavičky, doplnené peknými účesmi dlhovlasých slečien, za čo patrí vďaka starším žiačkam našej základnej školy. Počas celého dňa nám spríjemňoval náladu hudobným doprovodom miestny DJ Peter Belan. Koník s vlečkou bol takisto veľkým zážitkom pre všetky deti, ktoré vozil pomaly až do vyčerpania svojich síl.
Veľká vďaka patrí celému kolektívu komisie športu a kultúry a tiež dobrovoľníkom, ktorí prišli a boli ochotní niečo spraviť pre všetky naše deti.

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 

Ďalšie fotogalérie

Fotogalérie 1-24 z 57

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka