Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrno-spoločenské podujatia - fotogaléria

Deň matiek 14.5.2017

„Ó, mojej matky reč je krásota, je milota, je ro

„Ó, mojej matky reč je krásota,
je milota, je rozkoš a láska svätá...“


I keď Hviezdoslavova báseň je oslavou krásy slovenčiny, prvé slovo vyslovené dieťaťom je mama. Čarovné slovo mama vo všetkých jej podobách a zdrobneninách sa vznášalo kinosálou kultúrneho domu na DEŇ MATIEK 14.mája 2017.
Tí menší škôlkari sa stavali na špičky nožičiek, aby z mikrofónu zaznievalo to vzácne slovo čo najzreteľnejšie z ich recitálu. Neboli to len básničky.
Úvodný balet v ružovom predvedení v tylových bohato riasených sukničkách v klasickom hudobnom doprovode uchvátil každého účastníka preplnenej sály. Takto sa predstavili tie najmenšie škôlkarky.
Na ľudovú nôtu zatancovali staršie krojované páry detí materskej školy a do ich dynamického rytmu sa pridal potlesk obecenstva. Deti sú naša budúcnosť. To ukázali začínajúci malí futbalisti, ktorí nám ukázali, akým cvikom sa naučiť, aby dávali góly a vyhrávali zápasy.
Dlhý rad so štrnástich chlapcov a desiatich dievčat odrecitovali verše pre mamičky plné lásky, vďaky a nehy.
Deti nielen ľúbia svoje mamičky, ale sú aj dobré pomocníčky. V pravom kuchárskom oblečení s bielou šatkou vo vlasoch, bielou zásterkou, s vareškami v ruke si najskôr zatancovali vareškový tanec, potom sa chválili svojím kuchárskych vydareným i nevydareným umením. V tom prihrmotali chlapci: kuchárske čiapky, zástery, varešky, akých už dnes v kuchyni a vývarovniach takmer nevidieť a po ozajstných prekáračkách s dievčatami sa pustili do práce upiecť dobrý voňavý chlebík. Pripomenuli nám celý opravdivý postup. Dobre vedieť, veď pečenie domáceho chlebíka je už minulosť. Upečený chlebík z ošítky, zakrútený vo valadinke vybral „majster pekár“. Všetci ho poovoniavali až sa slinky zbiehali a ochutnali. Zostalo aj pre maminku a ocinka s milým prianím, pri tom aj zapochodovali ako šťastná rodina.
Žiaci prvého stupňa základnej školy nás zaviedli na rozkvitnutú lúku. Niektoré kvietky ešte nezakvitli. Musel ich zahriať slnečný lúč a poopeľovať motýlik. Pestrofarebné kvietky sa roztancovali, mohli ich obtŕhať do bukréty pre svoje mamičky a k tomu pridali ďakovné básničky.
Ďakujeme pani učiteľkám, detičkám a žiakom za pekný program ku Dňu matiek. Je obdivuhodné, že sedem čísel programu vytvorili deti materskej školy s viacnásobným účinkovaním, bohatou výpravou, na čom majú zásluhu aj ich rodičia. Deti preukázali talent pohybu, ktorý treba rozvíjať, ako to preukazuje malá Renátka. Za deväťročné obdobie školy by mohli vyrásť mladí tanečníci, speváci, recitátori, herci – odchovanci príslušných záujmových krúžkov, na čo treba zamerať záujmovú činnosť. V tom je naša kultúrna budúcnosť obce.
Poďakovanie pani učiteľkám, účinkujúcim, rodičom, všetkým prítomným vyjadril pán Marián Čitársky a prizval všetkých k pohosteniu, ktoré pripravili pracovníčky obecného úradu a ďalší dobrovoľníci obce. Do Pamätnej knihy pribudli početné mená návštevníkov podujatia.

Autor: PhDr.Irena Grácová

Naše najmenšie škôlkárky - baletky

Naše najmenšie škôlkárky - baletky

najkrajšie.....

najkrajšie.....

bez názvu

 
 
....pridali aj básničky....

....pridali aj básničky....

Starší škôlkári zatancovali mamičkám na ľudovú nôt

Starší škôlkári zatancovali mamičkám na ľudovú nôtu....

Malí - veľkí futbalisti.......

Malí - veľkí futbalisti.......

Dievčatká predviedli fantastický tanec v kuchyni..

Dievčatká predviedli fantastický tanec v kuchyni.....


 
 
bez názvu
Chlapci sa nenechali zahanbiť...

Chlapci sa nenechali zahanbiť...

bez názvu
bez názvu

 
 
Žiaci základnej školy ukázali svoju šikovnosť mami

Žiaci základnej školy ukázali svoju šikovnosť mamičkám a vďačnosť vyjadrili pekným pásmom...

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
.... malé občerstvenie ....

.... malé občerstvenie ....

bez názvu
bez názvu

 
 
pripravený darček pre každú mamičku....

pripravený darček pre každú mamičku....


 

Ďalšie fotogalérie

Fotogalérie 1-24 z 57

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka