Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrno-spoločenské podujatia - fotogaléria

Stavanie mája 30.4.2017

Zasadil som máj zelený...Búrlivý apríl sa vybl

Zasadil som máj zelený...

Búrlivý apríl sa vybláznil do sýtosti. Spôsobil hospodárske škody i ľudské tragédie. Ale v posledný aprílovy deň sa kajal v pokore. Nedeľné dopoludnie bolo slnečné, odpoludňajšie mraky už zneisťovali najmä futbalových hráčov – žiakov a dospelých, snáď preto ich obrali o guráž k víťazstvu zápasu. Podvečer sa počasie umúdrilo a doprialo početným účastníkom i aktérom tradičného stavania mája úctyhodnú oslavu na priestranstve pred kultúrnym domom.
Pestrý začiatok sprevádzali ľúbivé piesne nahrávok pána Petra Belana a dychovej hudby Tribečanka. Po otváracom a uvítacom príhovoru starostu obce Ing. Andreja Čopíka, pracovná skupina hasičov vyniesla urastený máj, ktorý omašľovali krojované deti materskej školy a speváčky Kovarčanky, pričom veselo spievali ľudové piesne spolu s Nezábudkou za doprovodu povestnej harmonikárky a speváčky Jarky Remeňovej. Zruční hasiči šikovne osadili máj – výškou presahujúci okolité briezky, za čo si vyslúžili potlesk obecenstva. Roztomilí škôlkarskí tanečníci to roztočili zvesela, ukázali svoj pohybový talent, ako ich k tomu vedie pani učiteľka Jarka Remeňová. Štvrtáci zo základnej školy pod vedením pani učiteľky Zdenky Števankovej predviedli dva tance. Dievčenský tanec s nádychom Horehronia a chlapci si zahajduchovali. I keď ich dlane ešte nedosahovali všetky dotykové časti tela, snaha nebola márna. Niektorí snáď prekonajú Petra Vajdu zo Zem spieva.
Ďakujeme všetkým účinkujúcim za májové naladenie. Niektoré deti si prišli na svoje rozvozom po obci na koníkoch, ktorý poskytol pán Milan Lukačovič a pán Michal Opát.
K príjemnej zábave prispela aj pochúťka - domáca klobáska, špecialita pána Milana Krála, naservírovaná pánom Dušanom Grácom, Vierkou a Lidkou a čapované pivo z bufetu pána Mariána Čitárskeho.
Ďakujeme vedeniu obce, členom komisie kultúry a športu, pracovníkom obecného úradu za zorganizovanie predvečera mája, ktorý je súčasťou našej kultúry a tradícii.

Autor: PhDr.Irena Grácová

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu

 

Ďalšie fotogalérie

Fotogalérie 1-24 z 57

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka