Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrno-spoločenské podujatia - fotogaléria

Terénny odber krvi 2.12.2016

TERÉNNY ODBERKRVI  V  OBCIV piatok 2.decembr

TERÉNNY ODBER
KRVI V OBCI

V piatok 2.decembra 2016 sa v našej obci už po tretí krát uskutočnilo podujatie „Terénny odber krvi“, ktoré zorganizovala Obec Kovarce v spolupráci s Národnou transfúznou službou v Nitre. Keďže sme už mali adventné obdobie, dalo by sa toto podujatie nazvať aj VIANOČNÁ KVAPKA KRVI.
Hoci bola akcia spropagovaná cestou Kovarského mesačníka, miestnym rozhlasom, zaslaním pozvánky darcom, plagátmi v obci, nesmelo sa nám nahlasovali dobrovoľníci k odberu, mali sme nahlásených len 19 darcov. No na prekvapenie, od skorého rána začali prichádzať mladí ľudia – usmiaty, s dobrou náladou, ale aj prvodarcovia – mládenci, mamičky, z ktorých jedna bola dokonca pozvaná ráno pri vybavovaní úradných záležitostí v kancelárií a posmelená – trošku posunutá – prišla, darovala a s dobrým pocitom v srdiečku zažila krásny deň. Medzi darcami nechýbali znovu naši známi z minuloročného odberu, taktiež do darcovstva sa zapojili aj naše zložky – OFK Kovarce (v zastúpení aj prvodarcov-bratov z Bratislavy), učitelia a zamestnanci zo základnej a materskej školy, pracovníci obce. Našla sa aj prvodarkyňa, ktorá si takýto „darček“ venovala k svojím 50-tim narodeninám. Ďakujeme naším spoluobčanom ale aj všetkým, ktorí prišli z okolitých obcí: Bošany, Súlovce, Mýtna Nová Ves, Kamanová, Ludanice... ale i zo vzdialenej Bratislavy. ĎAKUJEME!
Po odbere bol každý darca posilnený obedom, koláčikom a kávičkou, ktoré pre nich pripravili pracovníčky obecného úradu. Tešíme sa na ďalšie stretnutie, prosíme darcov, aby si „rezervovali“ termíny, v roku 2017 sú plánované dva odbery, a to už v sobotu:
dňa 3.júna 2017 a
dňa 2.decembra 2017
Tejto krásnej akcie sa zúčastnilo tridsaťsedem darcov, ktorým patrí náš obdiv a tridsiati traja naplnili vaky vzácnou tekutinou:
GRÁCOVÁ Lucia, JABLONSKÝ Peter, Ing. ČOPÍK Andrej, ŠIŠMIČOVÁ Renáta, ZELÍSKA Juraj, Ing. ŠEBEST Martin KOVÁČIKOVÁ Mária ml., Mgr. SOTOŇÁKOVÁ Lucia, Mgr. LUKÁČIKOVÁ Zora, Mgr. KLAČANSKÁ Miroslava, Ing. BILIK Ladislav, KOVÁČIKOVÁ Mária, POLÁČEK Martin, KUBALIAKOVÁ Viera, OPÁTOVÁ Zuzana, OPÁT Stanislav, OPÁT Michal, DELIČOVÁ Tatiana, GRÁC Dušan, KALINA Lukáš, MARKO Michal, BILIKOVÁ Lucia, PECHÁČ Peter, KOLENOVÁ Alexandra, VRBJAR Tomáš, Ing. KUTŇANSKÝ Daniel, BIZOŇ Jaroslav, RESUTÍK Milan, RESUTÍK Ján, KRCHŇAVÝ Viktor, LACENA Milan, ALEKSANDROVSKAYA Nataliya, GOTSAK Vasyl, ZELÍSKOVÁ Marta, Bc.BUJNOVÁ Zdenka, ILLÁŠ Roman, CHOTÁR Juraj.
Zároveň chceme poďakovať lekárke a zdravotníckemu personálu z NTS v Nitre za láskavý prístup, pohodu a srdečnosť, ktorou nás hostili celé dopoludnie

Autor: Renáta Šišmičová

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 

Ďalšie fotogalérie

Fotogalérie 1-24 z 57

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka